Zmiany na transponderach

EUTELSAT HOT BIRD 13° East


- Od 19 kwietnia przez transponder 11,642 GHz/H retransmitowana jest BABY TV. Jest to przekaz równoległy do 10,930 GHz/H, na obydwóch dostępny jest przewodnik programowy (EPG). Kanał jest kodowany, dostępny w wybranych pakietach satelitarnej Platformy CANAL+, internetowym serwisie CANAL+ Online oraz w płatnym pakiecie internetowej platformy MEGOGO. Wśród ścieżek dźwiękowych jest oczywiście polska wersja językowa.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 26 kwietnia dokonano zmiany nazw głównych kanałów sportowych platformy Polsat Box: POLSAT SPORT zmienił się w POLSAT SPORT 1, POLSAT SPORT EXTRA w POLSAT SPORT 2 a POLSAT SPORT NEWS w POLSAT SPORT 3. Wydawałoby się, że trzy kanały sportowe nastawione na transmisje na żywo powinny wystarczyć, ale ostatnio, kiedy jednocześnie odbywało się wiele ważnych imprez i taka liczba kanałów okazała się niewystarczająca, aby je wszystkie obsłużyć. Dlatego warto wiedzieć, że w takich sytuacjach również POLSAT SPORT FIGHT udostępnia swoją antenę innym dyscyplinom, w związku z czym nawet kibice, których sporty walki specjalnie nie interesują, powinni od czasu do czasu sprawdzać jego ramówkę. Taką sytuację mieliśmy na przykład na początku maja, kiedy transmitowane były na żywo jednocześnie dwa mecze mistrzostw światowej elity w hokeju na lodzie, mecz tenisowego turnieju ATP i ekstraklasowy mecz piłki nożnej i właśnie wtedy mecze hokejowe pojawiły się na antenie POLSAT SPORT FIGHT HD. Dzięki temu kibic może sam wybrać co obejrzy na żywo albo z odtworzenia z przesunięciem czasowym.Kiedy transmisji na żywo jest więcej, swojej anteny innym dyscyplinom użycza też poświęcony sportom walki Polsat Sport Fight HD.

- Od 8 maja TV PULS pojawiła się w serwisie streamingowym POLSAT BOX GO i dołączyła do innych kanałów linearnych dostępnych na tej platformie.

- W drugiej dekadzie maja z transpondera 11,296 GHz/H wystartowała LOVE NATURE 4K. Jest to przekaz równoległy do 12,380 GHz/V w związku z czym nadawane są te same ścieżki dźwiękowe i napisy oraz stosowane są te same systemy kodowania. Kanał mogą odbierać abonenci platform CANAL+ i POLSAT BOX zarówno w wersji satelitarnej jak i online.

- Pod koniec kwietnia multipleks z transpondera 10,930 GHz/H opuściła ukraińska ESPRESSO TV. Nadal pozostały tu inne kanały z tego kraju czyli UA TV (FREEDOM TV) i DIM TV w standardowej rozdzielczości oraz DLA CIEBIE HD. Przypomnijmy, że Dla Ciebie HD przez kilkanaście godzin na dobę nadaje seriale ze ścieżką dźwiękową w języku polskim.

- W trzeciej dekadzie kwietnia kanały SVOBODA, GORDON LIVE, BELARUS TOMORROW, TV 8 (MOŁDAWIA), OST/WEST 24 i NASTOJASZCZIEJE WRIEMIA (CURRENT TIME) z 10,949 GHz/V przeszły z retransmisji w wysokiej do standardowej rozdzielczości. W połowie maja multipleks ten uzupełniła SVOBODA NEWS.

- Wraz z początkiem maja wyłączono EXPLORER HD CHANNEL z 12,341 GHz/V. W dalszym ciągu nadawany jest identyfikator, ale nie są do niego przypisane żadne strumienie video i audio.

- Od 10 maja VIASAT HISTORY (w SD) z transpondera 12,616 GHz/H nie jest kodowany. Jest to przekaz adresowany do abonentów platformy Vivacom, dlatego nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej (dostępna jest ścieżka oryginalna i w języku rosyjskim). Ponieważ aktywna jest flaga kodowania, niektóre dekodery platformy cyfrowych identyfikują ten przekaz jako kodowany i nie pokazują obrazu, choć czasem dostępny jest dźwięk.

- Inne zmiany odnotowane na tej pozycji: 10,815 GHz/H, 11,373 GHz/H, 11,662 GHz/V, 11,747 GHz/H, 12,111 GHz/V, 12,322 GHz/H.


_______________________________________________________________________________
Fragment wyciągu z rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone 
Numer 407 Czerwiec 2024

Polecamy:
NIS-2: jak przygotować się do wprowadzenia nowej dyrektywy unijnej? >>

Anteny w telewizji naziemnej, pomiary i porównania >>

AVR-y, czyli regulatory napięcia (Dokończenie) >>

Funkcja sterowania głosem w dekoderach polsat box 4K i polsat box 4K lite - Część II >>

Spawarki światłowodowe INNO View X w xbest.pl >>

Teraz z Copilot dla Microsoft 365 możesz porozmawiać po polsku >>

Jubileuszowy OKTEL w krainie tajemnic >>

Fiberhost i INEA pozyskały kredyt na sieci światłowodowe >>

INEA z kolejną nagrodą >>

XXXI edycja Konferencji KIKE za nami >>

Stowarzyszenie Filmowców Polskich podpisało nową umowę z CANAL+ >>

Telewizja Polska ma nową Komisję Etyki >>

Kanał TV Puls w Polsat Box Go >>

The Walt Disney Company Polska i Grupa Polsat Plus przedłużają umowę >>

Gorące sportowe wakacje >>

Nowa aplikacja na Apple TV jest już dostępna >>

Wystartowały zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji Disney+ >>

TinyTeen, LingoToons i LangLab w ofercie Pasjatv >>

Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG

Eutelsat 380x70 tvsat-hotbird.jpg


ZTV_PL_baner2021_final_07.02.2021.JPG

Santec_banner_380x70.jpg


PFR plansza informacyjna poziom.jpg
Którą formę przekazu telewizji preferujesz?
 Naziemna DVB-T
 Satelitarna
 Kablowa
 Internetowa
                
 
 
Zdjęcie inżyniera