Czy kanał TVP 4K będzie na stałe obecny w nadawaniu satelitarnym, naziemnym i kablowym?
(pyta pan Julian Sobczak z Warszawy).
– To co się dzieje obecnie, w czasie transmisji z tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, ma charakter eksperymentów. Pierwszeństwo w retransmisji na teren Polski uzyskała TVP. Niektóre, wybrane mecze są retransmitowane w super rozdzielczości UHD jako TVP 4K. Z polską fonią są one dostępne za pośrednictwem dwóch firm: satelitarnie przez NC+ oraz kablowo przez Orange. Samo posiadanie telewizora klasy UHD 4K nie umożliwia odbioru programów o super wysokiej rozdzielczości. Konieczne jest dysponowanie odpowiednim środowiskiem transmisyjnym i sprzętem nadawczym oraz odbiorczym. Te warunki aktualnie spełniła firma NC+, która dysponuje:– transponderami satelitarnymi, – kompletną stacją dosyłania programów do satelity,– od wielu miesięcy rozprowadza dekodery satelitarne w wersji UHD 4K.Podobnie firma Orange:– systematycznie buduje własną sieć światłowodową,– dysponuje centrami telekomunikacyjnymi,– klientom zamawiającym kabel światłowodowy proponuje dekoder UHD 4K. Inne firmy czekają i zastanawiają się, czy warto zainteresować się techniką 4K.Czy wymiana okablowania z miedzianego na światłowodowe jest prosta i tania, o czym przekonuje mnie firma oferująca szybki Internet światłowodowy?
(pyta pan Bartłomiej Żwirko z Poznania).

Odpowiedź na pytanie w lipcowym wydaniu miesięcznika...Jaki kabel jest lepszy – koncentryczny czy światłowodowy?
(pyta pan Wojciech Orzechowski z Radomia).

Odpowiedź na pytanie w lipcowym wydaniu miesięcznika...Jaka odległość od ekranu jest optymalna w czasie oglądania programów o rozdzielczości UHD 4K?
(pyta pan Mieczysław Sarnecki z Zegrza).

Odpowiedź na pytanie w lipcowym wydaniu miesięcznika...Czy TVP prowadzi doświadczenia z nadawaniem przez nadajniki naziemne programu o rozdzielczości UHD 4K?
(pyta pan Wiesław Krzemień z Piaseczna).

Odpowiedź na pytanie w lipcowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 353 Lipiec 2018

Polecamy:

Xbest_banner_TV-Sat_WWW.JPG


Neu_Jerusalem_Banner.jpg


Czy dostawcy telewizji powinni mieć obowiązek przekazywania danych klientów dla ściągania abonamentu
 NIE, ten zapis jest niesłuszny
 TAK, ten zapis jest słuszny
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź