Czy jest możliwa wymiana gniazda CI na nowsze typu CI+?
(pyta pan Zenon Janik ze Świdnika).
– Gniazda typu CI są od dawna instalowane w droższych telewizorach oraz w wielosystemowych dekoderach satelitarnych. Umożliwiają one rozszerzenie funkcjonalności, zwłaszcza wstawienie modułu CAM, przeznaczonego do dekodowania płatnych programów kablowych lub satelitarnych. Nowsza wersja gniazda CI, oznaczana jako CI+, jest wyposażona dodatkowo w system ochrony przed pirackim kopiowaniem. Tylko sprzęt wyposażony w gniazdo CI+ jest w stanie obsługiwać moduł CAM ze złączem CI+ i zdekodować programy objęte ochroną. Czyli konieczne jest gniazdo CI+ oraz moduł CAM CI+ z opłaconą kartą kodową. Czy gniazdo CI można wymienić na CI+? Nie jest to problem mechaniczny, tylko elektroniczny. Nie można tego załatwić wsunięciem jakiegoś adaptera czy przejściówki. Jeżeli sprzęt jest w miarę nowoczesny, to można dowiedzieć się w punkcie serwisowym, autoryzowanym przez producenta, czy jest możliwe sprowadzenie z magazynu i zainstalowanie gniazda CI+. Świat jest w tej chwili mały, sprowadzenie potrzebnego detalu, choćby z innego kontynentu, jest możliwe w ciągu kilku dni. Inna sprawa, że produkcja przemysłowa jest w tej chwili nastawiona na szybkie wprowadzanie coraz nowszych wyrobów, a nie modernizowanie starszych typów.Czy mogę zrezygnować z dekodera dostarczonego przez platformę satelitarną i przejść na własny sprzęt?
(pyta pan Marek Książkiewicz z Kalisza).

Odpowiedź na pytanie w kwietniowym wydaniu miesięcznika...Czy mogę przed terminem zrezygnować z korzystania z telewizji kablowej lub z platformy satelitarnej?
(pyta pan Leszek Wiśniowski z Mielca).

Odpowiedź na pytanie w kwietniowym wydaniu miesięcznika...Kiedy jest planowane wprowadzenie kolejnych multipleksów w TV naziemnej?
(pyta pan Wojciech Piech z Warszawy).

Odpowiedź na pytanie w kwietniowym wydaniu miesięcznika...Odpowiedzi na pytania z poprzednich numerów


 
Numer 350 Kwiecień 2018

Polecamy:

MediaForum_2018_380x70.jpg


MM 2018-05 banner 380x70 - tv sat.jpg


PIKE 2018-05 baner 380x70 TVSat.jpg
Neu_Jerusalem_Banner.jpg
Czy dostawcy telewizji powinni mieć obowiązek przekazywania danych klientów dla ściągania abonamentu
 NIE, ten zapis jest niesłuszny
 TAK, ten zapis jest słuszny
 Nie mam zdania
                
 
 
AKTUALNOŚCI | TECHNIKA | TESTY | POLECAMY W TV | Z ZIEMI I KOSMOSU | FOTOREPORTAŻ | EKSPERCI | ARCHIWUM |
strony internetowe Łódź